BMW X1

De BMW X1 biedt verrassend veel binnenruimte ondanks zijn compacte afmetingen.

BMW X1 sDrive18i
Harry Verolme5 minuten leestijd30 juli 2026

De BMW X1 is de meest compacte crossover/SUV die je bij BMW kunt krijgen. Hoewel het de kleinste crossover in het gamma van BMW is, is de X1 een heel behoorlijke auto. Hij schommelt zo rond de 4,50 meter, maar het is de riante binnenruimte die het meest verrast. De BMW X1 is een van de voordeligere BMW’s op de markt en dat geldt ook voor de gebruikskosten. Dat is te danken aan de verfijnde, zuinige motoren. Wie wat meer pit verlangt, kan aan de slag met de kakelverse M135i.

De BMW X1 plus- en minpunten

  • Voordelen
  • Riante binnenruimte, ondanks compacte afmetingen
  • Diverse motoropties, inclusief plug-in hybride
  • Veel standaard veiligheidssystemen
  • Nadelen
  • Eerste generatie minder premium interieur
  • Vroege modellen weinig high-tech
  • Gecompliceerd onderhoud plug-in hybride

PrijsinformatieBMW X1

2.000Aangeboden op Gaspedaal.nl

BMW X1: hoeveel zijn er per prijsklasse?

Wat is de gemiddelde prijs per kilometerstand?

Wat is de gemiddelde prijs per bouwjaar?

Bekijk aanbod

2.000

Voor deze prijsinformatie vergelijken wij het aanbod op Gaspedaal.nl, afkomstig van ruim 40 autosites en 10.000 autobedrijven in Nederland.
Laatste update: vandaag om 17:07

Prijsinformatie BMW X1

2.000

Aangeboden op Gaspedaal

BMW X1: hoeveel zijn er per prijsklasse?

Aantal BMW X1 occasions per prijsklasse. De meeste BMW X1 occasions zijn beschikbaar in de prijsklassen €20.000–€25.000 (284 occasions) en €15.000–€20.000 (222 occasions).
Prijsklasse Aantal
€0 – €5.00015
€5.000 – €10.000124
€10.000 – €15.000137
€15.000 – €20.000222
€20.000 – €25.000284
€25.000 – €30.000216
€30.000 – €35.000124
€35.000 – €40.00092
€40.000 – €45.000173
€45.000 – €50.000198
€50.000 – €55.000114
€55.000 – €60.00062
€60.000 – €65.00031
€65.000 – €70.000127
€70.000 – €75.00063
€75.000 – €80.0006
€80.000 – €85.0008
€85.000 – €90.0001

Wat is de gemiddelde prijs per kilometerstand?

Gemiddelde prijs van een BMW X1 occasion per kilometerstand. Het grootste aanbod bevindt zich tussen 0–10.000 km (346 occasions, gemiddeld € 63.505), 10.000–20.000 km (173 occasions, gemiddeld € 50.511), 20.000–30.000 km (125 occasions, gemiddeld € 46.643).
Kilometerstand Gemiddelde prijs Aantal
0–10.000 km€ 63.505346
10.000–20.000 km€ 50.511173
20.000–30.000 km€ 46.643125
30.000–40.000 km€ 40.69988
40.000–50.000 km€ 36.98790
50.000–60.000 km€ 34.425105
60.000–70.000 km€ 31.82378
70.000–80.000 km€ 31.588109
80.000–90.000 km€ 28.209115
90.000–100.000 km€ 25.162124
100.000–110.000 km€ 22.65890
110.000–120.000 km€ 22.78176
120.000–130.000 km€ 21.15862
130.000–140.000 km€ 18.44467
140.000–150.000 km€ 17.89264
150.000–160.000 km€ 14.30934
160.000–170.000 km€ 15.71351
170.000–180.000 km€ 12.86333
180.000–190.000 km€ 11.46134
190.000–200.000 km€ 11.94930
200.000–210.000 km€ 10.89420
210.000–220.000 km€ 9.74420
220.000–230.000 km€ 11.31116
230.000–240.000 km€ 8.5379
240.000–250.000 km€ 8.0049
250.000–260.000 km€ 10.9624
260.000–270.000 km€ 7.0503
270.000–280.000 km€ 7.7983
280.000–290.000 km€ 8.4503
290.000 km€ 7.9714

Wat is de gemiddelde prijs per bouwjaar?

Minimumprijs, gemiddelde prijs, maximumprijs en aantal BMW X1 occasions per bouwjaar. Het grootste aanbod bestaat uit BMW X1 occasions uit bouwjaar 2026 (351 occasions met een gemiddelde prijs van €64.403), gevolgd door 2025 (266 occasions met een gemiddelde prijs van €48.781) en 2022 (215 occasions met een gemiddelde prijs van €29.227).
Bouwjaar Minimumprijs Gemiddelde prijs Maximumprijs Aantal
2012€ 4.444€ 8.864€ 13.90035
2013€ 5.000€ 9.970€ 14.99928
2014€ 8.450€ 12.877€ 16.99535
2015€ 8.750€ 15.098€ 18.70028
2016€ 7.950€ 16.088€ 23.90077
2017€ 8.450€ 17.992€ 28.950111
2018€ 10.949€ 20.726€ 33.950105
2019€ 10.950€ 22.317€ 31.350110
2020€ 12.999€ 25.087€ 33.33390
2021€ 15.945€ 25.204€ 37.900168
2022€ 16.709€ 29.227€ 46.949215
2023€ 26.709€ 40.274€ 51.880174
2024€ 29.950€ 44.121€ 64.709107
2025€ 27.650€ 48.781€ 71.347266
2026€ 47.900€ 64.403€ 104.480351

Voor deze prijsinformatie vergelijken wij het actuele aanbod op Gaspedaal.nl, afkomstig van ruim 40 autosites en 10.000 autobedrijven in Nederland.

Laatste update: .

Prestaties en rijcomfort

  • Vooral zuinige, verfijnde motoren met voldoende pit
  • Veelzijdig aanbod: van sportieve M135i tot plug-in hybride uitvoeringen
  • Bijzonder wendbaar met verrassend korte draaicirkel

Exterieur en carrosserievorm

  • Enkel verkrijgbaar als vijfdeurs, vijfzits crossover
  • Steeds moderner, scherper design
  • Compact genoeg om makkelijk te parkeren

Interieur

  • Met name tweede en derde generatie bieden veel ruimte
  • Veel tech en extra’s aan boord
  • Vroege modellen ogen minder premium

Betrouwbaarheid

  • Standaard veel veiligheidssystemen aanwezig
  • Motoren zijn betrouwbaar
  • Zowel als benzine en als diesel zuinig
Afbeelding van logo

BMW X1 generatie 2022+

Afbeelding van BMW X1 generatie 2022+

Dat de derde generatie BMW X1 veel wegheeft van zijn voorganger is een deceptie. Hoewel de stijlelementen herkenbaar zijn, is het design gemoderniseerd, wat te zien is aan de scherpe hoeken van de bumpers en verlichting. Het interieur is eveneens onder handen genomen en bijzonder high-tech; zaken als een lederen sportstuur en twee-zone automatische klimaatcontrole zitten standaard op de X1. Het aanbod motoren is veelzijdig: men heeft de keuze uit benzine- en dieselmotoren met mild-hybrid technologie, twee zuinige plug-in hybride uitvoeringen en een sportieve M135i. Er is zelfs een volledig elektrische variant in de vorm van de iX1.​​

Kenmerken van deze BMW X1

  • Compacte vijfdeurs, vijfzits crossover
  • Verkrijgbaar met voorof vierwielaandrijving, afhankelijk van uitvoering
  • Grote selectie drieen viercilinder motoren
  • Benzine, diesel en plug-in hybride
  • Ook volledig elektrisch verkrijgbaar als iX1
  • Modern, high-tech design
  • Fijn en scherp rijgedrag
Afbeelding van logo

BMW X1 generatie 2015-2022

Afbeelding van BMW X1 generatie 2015-2022

Hoewel de tweede generatie BMW X1 in veel opzichten op een moderne versie van zijn voorganger lijkt, is er onderhuids veel veranderd. De crossover deelt zijn platform met een aantal compacte BMW’s en MINI’s en dat betekent een 9 cm kortere wielbasis en een bredere, hogere koets. Desondanks is het interieur geoptimaliseerd en heb je meer been- en hoofdruimte dan voorheen. De sDrive-uitvoeringen hebben nu voor- in plaats van achterwielaandrijving. Naast de gebruikelijke viercilinder krachtbronnen zijn er nu ook driecilinder benzine- en dieselmotoren verkrijgbaar. De driecilinder benzinemotor is ook terug te vinden in de plug-in hybride xDrive25e, verkrijgbaar vanaf 2020.

Kenmerken van deze BMW X1

  • Compacte vijfdeurs, vijfzits crossover
  • Verkrijgbaar met voorwielof vierwielaandrijving, afhankelijk van uitvoering
  • Keuze uit drieen viercilinder benzineen dieselmotoren
  • Voor het eerst ook als plug-in hybride (xDrive25e)
  • Kleiner, maar aanzienlijk ruimer dan vorige generatie
  • Rijdt zuinig, comfortabel en stil, ook op hogere snelheden
Afbeelding van logo

BMW X1 generatie 2009-2015

Afbeelding van BMW X1 generatie 2009-2015

De X1 is het vierde en kleinste model uit de X-reeks. In tegenstelling tot de X3 en X5, is de X1 geen SUV maar een crossover. De X1 ontstaat uit een verlangen van BMW om de X-reeks te diversifiëren met compacte, zuinige auto’s. Met zijn fraaie looks en voordelige prijskaartje spreekt hij een relatief jong publiek aan, maar de hoge instap maakt hem zeker ook interessant voor ouderen. Hij is gebaseerd op hetzelfde platform als de 3 Serie en rijdt uitstekend. Het veelzijdige motorenaanbod is overwegend zuinig; de X1 heeft afhankelijk van de uitvoering achterwielaandrijving (sDrive) of vierwielaandrijving (xDrive).

Kenmerken van deze BMW X1

  • Compacte vijfdeurs, vijfzits crossover
  • Instapmodel met achterwielaandrijving, vierwielaandrijving optioneel of standaard bij hogere uitvoeringen
  • Goede variatie aan viercilinder benzineen dieselmotoren
  • Enige X1 geleverd met zescilinder (xDrive28i; 2009-2011)
  • Aantrekkelijk en tijdloos design

Interessante uitvoeringen van de BMW X1

De BMW X1 is met een divers aanbod motoren geleverd. Wie in de geschiedenis van de crossover duikt, ontdekt één enkele zescilinder benzinemotor: de xDrive28i. Later verschijnen er verschillende driecilinders die erg aantrekkelijk zijn als je een laag verbruik ambieert. Een potente viercilinder diesel is juist weer geschikt als je veel trekkracht wilt hebben. Er zijn ook een aantal plug-in hybride uitvoeringen ter wereld gebracht. Daarmee kun je brandstof besparen door volledig elektrisch te rijden. De sportieve M35i biedt indrukwekkende prestaties en een aangescherpt onderstel.

Veelgestelde vragen over de BMW X1

Afbeelding van [object Object]
Deel dit artikel

Dit artikel is geschreven door expert

Als peuter moest Harry voor de buurtkinderen auto's benoemen zodat zij weddenschappen konden winnen van hun vriendjes. Inmiddels is zijn kennis wat breder en gebruikt hij deze om over auto's en autosport te schrijven voor diverse merken, media en websites. Voor Gaspedaal.nl verzorgt Harry artikelen en informatiepagina's.

Bronvermelding

Bij het samenstellen van deze pagina zijn de volgende bronnen geraadpleegd:

  • adac.de
  • autoweek.nl
  • bmw.nl
  • carmagazine.co.uk
  • carwow.co.uk
  • parkers.co.uk
  • topgear.com
  • whatcar.com

Dit artikel is gepubliceerd op 5 november 2024

en is voor het laatst bijgewerkt op 30 juli 2026