De Hyundai ix35 volgde in 2010 de Hyundai Tucson op. De SUV werd opeens een crossover, althans in Nederland. In 2015 lanceerde Hyundai ook een FCEV-versie van de ix35. Deze uitvoering rijdt op waterstof, of liever: elektriciteit die uit waterstof wordt gewonnen. Volgens insiders is dit een schonere aandrijving dan elektriciteit. Het leverde geen succes – als dat al werd verwacht. Dit in tegenstelling tot de ’reguliere’ ix35. Maar, wat werd er geschreven over de Hyundai ix35? We pakken de reviews van AutoWeek, Autovisie, ANWB en TopGear erbij en vergelijken deze in de categorieën betrouwbaarheid, rijeigenschappen, gebruikskosten en prijs.
15 juli 2024
AutoWeek gebruikers geven de Hyundai ix35 gemiddeld een 4.3/5
“Prima rijdende SUV”
“Ziet geen moer achteruit”
“Value for money”
“Oogt nogal plomp”
Een prima rijdende SUV, punt
De Hyundai ix35 laat zich niet bestempelen als een onbetrouwbare auto, maar er zijn wel wat problemen bekend. Zo tekent Autoblog op dat de handgeschakelde ix35’s bij kou wat problemen hebben de eerste en/of tweede versnelling in te schakelen. In GDI-motoren willen de brandstoffilters nog wel eens verstopt raken en in oudere modellen kan bevriezing optreden in de airco. ANWB heeft het over een los massacontact tussen accu en veerpoot waardoor de ix35 stroomdood lijkt, een klevende veiligheidsschakelaar die in sommige gevallen vervangen moet worden en corrosie in de motormanagementcomputer waarbij soms vervanging nodig is.
AutoWeek vindt de Hyundai ix35 ‘stil met een prima motor’. Daardoor gaat het bandengeruis wat meer opvallen. Het blad zegt verder dat de ix35 overhelt door de hoge koets en omdat ‘ie ‘hoger op zijn poten staat’. Samengevat is het volgens AutoWeek ‘een prima rijdende SUV, punt’. TopGear merkt dat de auto ‘zijwindgevoelig’ is en dat hij er niet van houdt om op hoge snelheid door de bochten te worden gestuurd. De besturing is, naar de mening van ANWB, indirect en gevoelloos en vraagt om veel kleine correcties. Verder vindt het de ix35 ‘mooi stil’ en comfortabel verend.
Volgens ANWB is er lekker veel binnenruimte aanwezig en is de kofferruimte ook flink. Verder wordt de bond blij van het goed verstelbare stuur. TopGear vindt de Hyundai ix35 er vanbinnen goed uitzien en dat er nette materialen gebruikt zijn. AutoWeek concludeert dat je kan zien dat er over het dashboard is nagedacht. Het weekblad vindt het niet goedkoop ogen en mooi aanvoelen. ANWB klaagt over het slechte zicht naar achteren en adviseert om de optionele achteruitrijcamera aan te schaffen – treffend samengevat: "Je ziet geen moer.”
Nieuwprijs vanaf
Vermogen kW van/tot
Populairste aandrijving
Euro NCAP beoordeling
ANWB heeft een berekening gemaakt en komt tot een bedrag van €0,57 per kilometer als je 4 jaar lang zo’n 15.000 kilometer per jaar rijdt. Verder haalt het een praktijkverbruik van 1 op 13,4. Volgens ANWB blijven de gebruikskosten binnen de perken door de zorgeloze, lange levensduur waarbij er hoogst zelden meer hoeft te gebeuren dan regulier onderhoud. Over onderhoudskosten en afschrijving wordt in de reviews verder niet gesproken.
Het oordeel van TopGear is dat de Hyundai ix35 aardig geprijsd is voor een auto met dit vermogen en redelijk wat aantrekkelijke opties. ANWB is vooral te spreken over de ‘best rijke standaarduitrusting’, maar vergelijk dit verder niet met de concurrentie. Ook AutoWeek prijst de rijke standaarduitrusting en vindt de ix35 daarom goed geprijsd.