De Peugeot 607 straalt presidentiële allure uit met zijn stijlvolle design en hoge rijcomfort.

De Peugeot 607 is een auto waarin presidenten en hoogwaardigheidsbekleders graag gezien werden. De stijlvolle vormgeving, het ruime interieur én veel comfort aan boord vormen immers een haast onweerstaanbare combinatie. Voor wie liever op de linker voorstoel plaatsneemt, is de 607 ook een juweel van een auto dankzij het hoge rijcomfort. De Fransman lijkt immers meer te zweven dan te rijden. Ben je op zoek naar een luxe reisauto, dan mag de 607 zeker op je shortlist. Alternatieven voor de Peugeot 607 zijn onder meer de Mercedes-Benz E-Klasse, de Citroën C6, Volvo S80 en de Jaguar S-Type.
Gemiddelde prijs
€ 3.079
Meest voorkomende bouwjaar
2003
Gemiddelde kilometerstand
240.952 km
Aangeboden auto’s

De 4,90 meter lange Peugeot 607 is een luxe reisauto zoals je ze haast niet meer ziet. De sedan rijdt namelijk zeer soepel. Het onderstel is duidelijk gericht op comfort, maar zonder dat de Franse trots ooit deinerig wordt. Het geheim? Zijn elektronisch geregelde, variabele schokdemping. Topmotorisering is de 204 pk sterke 2.7 V6 diesel met dubbele turbo, terwijl er ook een fijne V6 benzinemotor te vinden is. Het interieur van de ruime Peugeot 607 is om door een ringetje te halen. Zeker als ‘Executive’ ontbreekt het je aan niets: van hoogwaardig lederen bekleding tot achterbankverwarming.
Kenmerken van deze Peugeot 607

'Peugeot 607 biedt veel binnenruimte'
De Peugeot 607 van voor de facelift in 2004 kom je tegen met drie benzinemotoren en twee diesels. De sterkste diesel levert 136 pk, waarmee het een fijne motor is, maar geen sportieveling. Na de facelift is de 2,7 zescilinder diesel een stuk krachtiger. Die soepele motor is daarmee ook gelijk een aanrader. Na de facelift zijn de versies voorzien van zescilindermotoren uitgerust met elektronisch geregelde schokdemping. De 2,7-liter diesel is bovendien altijd gekoppeld aan een zestrapsautomaat. Liefhebbers van onder meer xenon koplampen en schuif/kanteldak kunnen die als opties vinden op basis van de Executive.

![Afbeelding van [object Object]](/cms/images/peugeot_607_faq_45ad1f0f03.jpeg?width=1200&height=1200)
Na zijn opleidingen in de communicatie- en mediahoek, ‘debuteert’ Jens in 2007 als autoredacteur. Via verschillende lokale automedia maakt hij al snel de overstap naar de custom publishing, als schrijver voor tal van grote automerken. Als hoofdredacteur voert hij ook een aantal titels aan. Voor Gaspedaal.nl schrijft Jens een variëteit aan auto-artikelen.
Bij het samenstellen van deze pagina zijn de volgende bronnen geraadpleegd:
Dit artikel is gepubliceerd op 16 januari 2025