SEAT Ateca

De SEAT Ateca combineert een moderne uitstraling en een sportieve rijervaring met een ruim interieur.

Seat Ateca 1.0 TSI
Jens Holierhoek4 minuten leestijd30 juli 2026

De SEAT Ateca is in 2016 de eerste SUV van het Spaanse merk. Op technisch vlak is de Ateca het broertje van de Skoda Karoq en Volkswagen T-Roc. Daarnaast is er ook een Cupra Ateca, die met 300 pk en vierwielaandrijving duidelijk een sportieve variant is. De SEAT Ateca vinkt eigenlijk alle hokjes aan van een prettige allrounder: de auto oogt modern, rijdt sportief, is van alle gemakken voorzien en is ook nog eens ruim. Als betrouwbare en veilige reisauto en caravantrekker voldoet de Ateca zeker. Alternatieven zijn onder meer de Ford Kuga, Kia Niro en Peugeot 3008.

De SEAT Ateca plus- en minpunten

  • Voordelen
  • Zeer goede wegligging en rijcomfort
  • Hoge zit voor optimaal overzicht
  • Veel hoofd- en beenruimte binnenin
  • Nadelen
  • Defect gasklephuis bij de 1.0-liter motor
  • Niet de ruimte van een echte familie-SUV
  • Soms dure onderhoudskosten door techniek

PrijsinformatieSeat Ateca

765Aangeboden op Gaspedaal.nl

Seat Ateca: hoeveel zijn er per prijsklasse?

Wat is de gemiddelde prijs per kilometerstand?

Wat is de gemiddelde prijs per bouwjaar?

Bekijk aanbod

765

Voor deze prijsinformatie vergelijken wij het aanbod op Gaspedaal.nl, afkomstig van ruim 40 autosites en 10.000 autobedrijven in Nederland.
Laatste update: vandaag om 00:04

Prijsinformatie Seat Ateca

765

Aangeboden op Gaspedaal

Seat Ateca: hoeveel zijn er per prijsklasse?

Aantal Seat Ateca occasions per prijsklasse. De meeste Seat Ateca occasions zijn beschikbaar in de prijsklassen €15.000–€20.000 (244 occasions) en €20.000–€25.000 (169 occasions).
Prijsklasse Aantal
€5.000 – €10.00010
€10.000 – €15.000136
€15.000 – €20.000244
€20.000 – €25.000169
€25.000 – €30.000116
€30.000 – €35.00028
€35.000 – €40.00013
€40.000 – €45.00043
€45.000 – €50.0006

Wat is de gemiddelde prijs per kilometerstand?

Gemiddelde prijs van een Seat Ateca occasion per kilometerstand. Het grootste aanbod bevindt zich tussen 90.000–100.000 km (59 occasions, gemiddeld € 20.538), 120.000–130.000 km (59 occasions, gemiddeld € 18.352), 0–10.000 km (58 occasions, gemiddeld € 42.096).
Kilometerstand Gemiddelde prijs Aantal
0–10.000 km€ 42.09658
10.000–20.000 km€ 33.20213
20.000–30.000 km€ 28.15021
30.000–40.000 km€ 28.38423
40.000–50.000 km€ 27.25135
50.000–60.000 km€ 26.47236
60.000–70.000 km€ 24.90154
70.000–80.000 km€ 22.40442
80.000–90.000 km€ 22.68739
90.000–100.000 km€ 20.53859
100.000–110.000 km€ 20.02842
110.000–120.000 km€ 18.33153
120.000–130.000 km€ 18.35259
130.000–140.000 km€ 17.53747
140.000–150.000 km€ 16.28737
150.000–160.000 km€ 16.09526
160.000–170.000 km€ 14.62929
170.000–180.000 km€ 14.83326
180.000–190.000 km€ 13.58013
190.000–200.000 km€ 13.16814
200.000–210.000 km€ 12.8868
210.000–220.000 km€ 12.2348
220.000–230.000 km€ 13.0268
230.000–240.000 km€ 11.8057
240.000–250.000 km€ 12.7663
250.000–260.000 km€ 10.5972
260.000–270.000 km€ 12.8451
270.000 km€ 13.9002

Wat is de gemiddelde prijs per bouwjaar?

Minimumprijs, gemiddelde prijs, maximumprijs en aantal Seat Ateca occasions per bouwjaar. Het grootste aanbod bestaat uit Seat Ateca occasions uit bouwjaar 2019 (118 occasions met een gemiddelde prijs van €18.019), gevolgd door 2017 (109 occasions met een gemiddelde prijs van €14.946) en 2022 (91 occasions met een gemiddelde prijs van €23.152).
Bouwjaar Minimumprijs Gemiddelde prijs Maximumprijs Aantal
2016€ 8.890€ 14.143€ 18.95022
2017€ 9.495€ 14.946€ 21.950109
2018€ 7.990€ 16.853€ 21.95080
2019€ 10.940€ 18.019€ 26.995118
2020€ 11.000€ 19.567€ 30.45081
2021€ 14.899€ 21.928€ 29.49082
2022€ 11.370€ 23.152€ 32.95091
2023€ 13.900€ 26.420€ 34.90060
2024€ 22.700€ 28.155€ 36.94054
2025€ 25.900€ 33.348€ 38.45010
2026€ 38.750€ 42.450€ 46.99058

Voor deze prijsinformatie vergelijken wij het actuele aanbod op Gaspedaal.nl, afkomstig van ruim 40 autosites en 10.000 autobedrijven in Nederland.

Laatste update: .

Prestaties en rijcomfort

  • SEAT Ateca heeft een zeer goede wegligging
  • Sportiviteit komt het best tot zijn recht de SEAT Cupra Ateca
  • Zeventraps automaat met dubbele koppeling te bedienen via flippers achter het stuur

Exterieur en carrosserievorm

  • Na de facelift beschikt de Ateca over dynamische richtingaanwijzer
  • Full-led koplampen zijn functioneel en dragen bij aan de sportieve looks
  • FR Business Intense heeft dorpels en bumper in carrosseriekleur

Interieur

  • Interieur met veel hoofd- en beenruimte
  • 510 liter aan bagageruimte is zeer bruikbaar voor gezinnen
  • Hoge zit biedt veel overzicht over de weg

Betrouwbaarheid

  • De Wegenwacht noemt de SEAT Ateca zeer betrouwbaar
  • Defect gasklephuis komt soms voor bij de 1.0-liter driecilinder benzinemotor
  • Automaat met dubbele koppeling is heeft zich inmiddels bewezen
Afbeelding van logo

SEAT Ateca generatie 2016+

Afbeelding van SEAT Ateca generatie 2016+

De eerste generatie van de SEAT Ateca staat te boek als allround familieauto. De Spaanse SUV koppelt namelijk flink wat been- en hoofdruimte aan 510 liter aan bagageruimte. Klap je de achterbank neer, dan kom je boven de 1.600 liter uit. Rijden doet de Ateca ook naar behoren. De wegligging is uitstekend, waarbij het onderstel behoorlijk sportief is. Het stuur ligt goed in de hand, zeker de versie met afgeplatte onderzijde. De soepele DSG-automaat is ook handmatig te bedienen met flippers achter het stuurwiel. Andere prettige optie is de voorruitverwarming die in de Ateca razendsnel werkt.

Kenmerken van deze SEAT Ateca

  • Hoge zitpositie voor makkelijke in- en uitstap en veel overzicht over de weg
  • 510 liter aan bagageruimte
  • Zeventraps DSG-automaat met dubbele koppeling schakelt zeer soepel
  • Met vierwielaandrijving en automaat goed geschikt als caravantrekker
  • Voorruitverwarming werk super snel: heel prettig in de winter

Interessante uitvoeringen van de SEAT Ateca

De SEAT Ateca kom je zowel in voor- als vierwielaangedreven versies tegen. Loop je tegen een SEAT Cupra Ateca op, dan heb je de sportiefste variant te pakken in uiterlijk en prestaties. Dankzij een vermogen van 300 pk sprint de Cupra in 5,2 tellen van nul naar honderd. Al voert SEAT door de jaren heen meer uitrustingsniveaus, in de basis kun je kiezen uit de instapversie ‘Reference’, de op comfort gerichte ‘Style Business Intens’ en de sportieve en zeer volwaardige ‘FR Business Intense’. Zoek vooral ook naar een Ateca met adaptieve cruisecontrol: die past je snelheid aan in bochten.

Seat Ateca 1.5 TSI business style

Veelgestelde vragen over de SEAT Ateca

Afbeelding van [object Object]
Deel dit artikel

Dit artikel is geschreven door expert

Na zijn opleidingen in de communicatie- en mediahoek, ‘debuteert’ Jens in 2007 als autoredacteur. Via verschillende lokale automedia maakt hij al snel de overstap naar de custom publishing, als schrijver voor tal van grote automerken. Als hoofdredacteur voert hij ook een aantal titels aan. Voor Gaspedaal.nl schrijft Jens een variëteit aan auto-artikelen.

Bronvermelding

Bij het samenstellen van deze pagina zijn de volgende bronnen geraadpleegd:

  • autocar.co.uk
  • autoweek.nl
  • jdpower.com
  • parkers.co.uk
  • seat.nl
  • topgear.com

Dit artikel is gepubliceerd op 16 januari 2025

en is voor het laatst bijgewerkt op 30 juli 2026