Vind je de Volkswagen T-Cross of de Seat Arona wel interessante modellen, maar zoek je net wat meer beenruimte achterin, dan komt al snel de Skoda Kamiq (ook bekend onder de modelcode ‘NW4’) bovendrijven. De Kamiq staat op hetzelfde platform van de T-Cross en Arona, maar biedt toch net wat meer plek. Nu is ruimte fijn, maar waarschijnlijk wil je een auto die ook betrouwbaar is, goed rijdt en een nette prijs en gebruikskosten heeft. Op basis van de reviews van ANWB, Autovisie, AutoWeek en TopGear kijken we hoe de Skoda Kamiq op die punten scoort.
8 november 2024
AutoWeek gebruikers geven de Skoda Kamiq gemiddeld een 4.4/5
“Je zit als een vorst”
“Zachte demping”
“Rijdt prima”
“Zee aan ruimte”
Er valt weinig op te merken over deze Skoda, behalve dan hoe ‘prima’ alles is
Bij de Skoda Kamiq komt de Wegenwacht slechts twee storingen wel eens tegen, zegt ANWB. Bij de 1,0-liter driecilinder benzinemotoren reageert de motor soms niet meer op het gaspedaal. Er zit dan een storing in het elektronisch bediende gasklephuis. In de garage wordt dan een nieuw gasklephuis gemonteerd. Een ander voorkomend euvel is een defect relais. Het kan ertoe leiden dat de motor niet start en het dashboard ook niet oplicht. Al met al noemt ANWB de Skoda Kamiq best betrouwbaar.
Nieuwprijs vanaf
Vermogen kW van/tot
Populairste aandrijving
Euro NCAP beoordeling
ANWB haalt met de Skoda Kamiq voorzien van 115 pk sterke 1,0-liter benzinemotor een gemiddeld verbruik van bijna 1 op 17. Dezelfde motor in combinatie met een handgeschakelde versnellingsbak leverde in een andere testrit een verbruik van 1 op 17,5 op. AutoWeek reed de 1.0 met 115 pk voorzien van DSG-automaat en tekende een benzineverbruik van 1 op 14,3 aan. Met de Skoda Kamiq 1.0 TSI Greentech met 110 pk bleek AutoWeek een stuk zuiniger en noteerde 1 op 17.
AutoWeek vergelijkt in haar rijtests diverse modellen met de Skoda Kamiq. Onder meer de Hyundai Bayon, Nissan Juke en Jeep Renegade passeren de revue. Volgens AutoWeek kost anno 2023 een Skoda Kamiq uit 2021 met nette kilometerstand net iets meer dan een vergelijkbare Jeep Renegade uit hetzelfde bouwjaar. Ook de Amerikaan heeft een lage kilometerstand. De Hyundai Bayon blijkt het goedkoopst van het viertal, de Nissan Juke het duurst. Al zijn de prijsverschillen klein. ANWB wijst erop dat de Skoda Kamiq al lang geen koopje meer is, ook heeft Skoda bij velen nog het imago van prijsvechter.