Mazda Premacy

De Mazda Premacy is een praktische MPV met prima rijcomfort en betrouwbare prestaties in een veelzijdig modulair interieur.

Mazda Premacy
Jens Holierhoek4 minuten leestijd30 juli 2026

Hoewel Europese merken lang uitblonken in het bouwen van MPV’s, hebben ook de Aziaten bewezen dat ze goed zijn in het produceren van ruime gezinsauto’s met een modulair interieur. Mazda doet dat met de Premacy op geheel eigen wijze. Deze voorloper van de Mazda 5 is namelijk een MPV die wat weg heeft van een stationwagon. Je zit iets hoger, maar niet op de bok en de wegligging is vergelijkbaar met een normale personenauto. Kijk, zo wordt MPV-rijden naast praktisch ook gewoon leuk. Alternatieven voor de Mazda Premacy zijn onder meer de Mitsubishi Space Star, Opel Zafira en Renault Scénic.

De Mazda Premacy voor- en nadelen

  • Voordelen
  • Modulair interieur biedt veelzijdige indelingsmogelijkheden
  • Betrouwbaar model met beperkte onderhoudseisen
  • Prima rijcomfort en prettige besturing
  • Nadelen
  • Iets hogere zit is niet altijd gewenst
  • Beperkte bagageruimte met vijf zitplaatsen
  • Concurrentie biedt soms moderne technologieën

Prijsinformatie

Mazda Premacy
9Aangeboden op Gaspedaal.nl

Mazda Premacy: hoeveel zijn er per prijsklasse?

Wat is de gemiddelde prijs per kilometerstand?

Bekijk aanbod

9

Voor deze prijsinformatie vergelijken wij het aanbod op Gaspedaal.nl, afkomstig van ruim 40 autosites en 10.000 autobedrijven in Nederland.
Laatste update: vandaag om 00:43

Prijsinformatie Mazda Premacy

9

Aangeboden op Gaspedaal

Mazda Premacy: hoeveel zijn er per prijsklasse?

Aantal Mazda Premacy occasions per prijsklasse. De meeste Mazda Premacy occasions zijn beschikbaar in de prijsklassen €0–€5.000 (8 occasions) en €5.000–€10.000 (1 occasions).
Prijsklasse Aantal
€0 – €5.0008
€5.000 – €10.0001

Wat is de gemiddelde prijs per kilometerstand?

Gemiddelde prijs van een Mazda Premacy occasion per kilometerstand. Het grootste aanbod bevindt zich tussen 150.000–160.000 km (3 occasions, gemiddeld € 1.816), 100.000–110.000 km (1 occasions, gemiddeld € 4.250), 130.000–140.000 km (1 occasions, gemiddeld € 1.499).
Kilometerstand Gemiddelde prijs Aantal
100.000–110.000 km€ 4.2501
110.000–120.000 km€ 00
120.000–130.000 km€ 00
130.000–140.000 km€ 1.4991
140.000–150.000 km€ 00
150.000–160.000 km€ 1.8163
160.000–170.000 km€ 5.9501
170.000–180.000 km€ 00
180.000–190.000 km€ 1.4501
190.000–200.000 km€ 00
200.000–210.000 km€ 00
210.000–220.000 km€ 00
220.000–230.000 km€ 00
230.000–240.000 km€ 00
240.000–250.000 km€ 00
250.000–260.000 km€ 8501
260.000–270.000 km€ 00
270.000–280.000 km€ 00
280.000–290.000 km€ 00
290.000 km€ 9501

Voor deze prijsinformatie vergelijken wij het actuele aanbod op Gaspedaal.nl, afkomstig van ruim 40 autosites en 10.000 autobedrijven in Nederland.

Laatste update: .

Prestaties en rijcomfort

  • Prima rijcomfort
  • Prettige besturing
  • Tot 1.400 trekgewicht

Exterieur en carrosserievorm

  • MPV-carrosserie
  • Nieuwe neus en achterlichten met 2001-facelift
  • Grote raampartijen rondom

Interieur

  • Vijfzits
  • Modulair interieur
  • Iets hogere zit

Betrouwbaarheid

  • Betrouwbaar model
  • Distributieriem hoeft niet vaak vervangen te worden
  • Een van de bobines kan het soms begeven
Afbeelding van logo

Mazda Premacy generatie 1999-2005

Afbeelding van Mazda Premacy generatie 1999-2005

De Mazda Premacy is in het interieur een MPV pur sang. De stoelen zijn in te klappen, te verplaatsen en zelfs in zijn geheel te verwijderen. In de basisconfiguratie met vijf zitplaatsen past er voor 370 liter aan bagage achterin de Premacy. De Premacy rijdt als een stationwagon. Overhellen in bochten is aan de Mazda bijna niet besteed, terwijl vering en demping het midden vinden tussen straf en week. De Premacy stuurt prima en dankzij de standaard aanwezige traction control heeft de auto altijd voldoende grip. In de Premacy zit je iets hoger, maar nooit op de spreekwoordelijk ‘bok’.

Kenmerken van deze Mazda Premacy

  • Rijdt haast als een compactere auto
  • Iets hogere zit
  • Modulair interieur
  • Vijf zitplaatsen
  • Traction control standaard

Interessante uitvoeringen van de Mazda Premacy

De Mazda Premacy is één generatie geleverd, maar dankzij de facelift in 2001 kun je toch spreken over twee modellen die iets van elkaar verschillen. De Premacy van na de facelift heeft een verbeterd onderstel en een beter geïsoleerd interieur. Ook nieuw is de 2.0-liter viercilinder benzinemotor die 131 pk levert. De 1.8 basismotor is goed voor 100 pk, net als de 2.0-liter dieselkrachtbron. Voor de facelift is er nog een ‘high power’-benzinemotor die 115 pk levert. De Mazda Premacy kom je zowel tegen met handbak als automaat. Het trekgewicht is maximaal 1.400 kg.

Mazda Premacy

Veelgestelde vragen over de Mazda Premacy

Afbeelding van [object Object]
Deel dit artikel

Dit artikel is geschreven door expert

Na zijn opleidingen in de communicatie- en mediahoek, ‘debuteert’ Jens in 2007 als autoredacteur. Via verschillende lokale automedia maakt hij al snel de overstap naar de custom publishing, als schrijver voor tal van grote automerken. Als hoofdredacteur voert hij ook een aantal titels aan. Voor Gaspedaal.nl schrijft Jens een variëteit aan auto-artikelen.

Bronvermelding

Bij het samenstellen van deze pagina zijn de volgende bronnen geraadpleegd:

  • autocar.co.uk
  • autoweek.nl
  • jdpower.com
  • mazda.nl
  • parkers.co.uk
  • topgear.com

Dit artikel is gepubliceerd op 20 oktober 2025

en is voor het laatst bijgewerkt op 30 juli 2026