Mercedes-Benz EQA

De Mercedes-Benz EQA combineert elektrisch rijden met het rijcomfort dat je van het merk verwacht.

Mercedes Benz EQA 250
Jaap Holman4 minuten leestijd30 juli 2026

De Mercedes-Benz EQA is de elektrische uitvoering van de GLA. Maar misschien is het wat oneerbiedig om het zo te formuleren. Er is genoeg voor de EQA om zich als compacte SUV/crossover te onderscheiden, zoals de bekende dichte grille. De uitrusting is zeker volwaardig Mercedes-Benz, net als de elektrische aandrijving. En daarmee is het geen straf om achter het stuur van de EQA te kruipen. Concurrentie komt onder andere van de Volkswagen ID.3, de Volvo XC40 en de Audi Q4 e-tron. De EQA is een goede keuze voor een compacte, elektrische Mercedes-Benz.

De Mercedes-Benz EQA plus- en minpunten

  • Voordelen
  • Interieur met hoogwaardige materialen
  • Snelladen tot 100 kWh
  • Navigatie houdt rekening met laden onderweg
  • Nadelen
  • Zitruimte achterin beperkt
  • Accupakket vermindert bagageruimte
  • Actieradius afhankelijk van weer

Prijsinformatie

Mercedes-Benz EQA
190Aangeboden op Gaspedaal.nl

Mercedes-Benz EQA: hoeveel zijn er per prijsklasse?

Wat is de gemiddelde prijs per kilometerstand?

Wat is de gemiddelde prijs per bouwjaar?

Bekijk aanbod

190

Voor deze prijsinformatie vergelijken wij het aanbod op Gaspedaal.nl, afkomstig van ruim 40 autosites en 10.000 autobedrijven in Nederland.
Laatste update: vandaag om 00:43

Prijsinformatie Mercedes-Benz EQA

190

Aangeboden op Gaspedaal

Mercedes-Benz EQA: hoeveel zijn er per prijsklasse?

Aantal Mercedes-Benz EQA occasions per prijsklasse. De meeste Mercedes-Benz EQA occasions zijn beschikbaar in de prijsklassen €30.000–€35.000 (46 occasions) en €25.000–€30.000 (41 occasions).
Prijsklasse Aantal
€15.000 – €20.0001
€20.000 – €25.00010
€25.000 – €30.00041
€30.000 – €35.00046
€35.000 – €40.00028
€40.000 – €45.00027
€45.000 – €50.00028
€50.000 – €55.0009

Wat is de gemiddelde prijs per kilometerstand?

Gemiddelde prijs van een Mercedes-Benz EQA occasion per kilometerstand. Het grootste aanbod bevindt zich tussen 0–10.000 km (33 occasions, gemiddeld € 48.173), 10.000–20.000 km (30 occasions, gemiddeld € 43.148), 30.000–40.000 km (15 occasions, gemiddeld € 36.755).
Kilometerstand Gemiddelde prijs Aantal
0–10.000 km€ 48.17333
10.000–20.000 km€ 43.14830
20.000–30.000 km€ 39.13314
30.000–40.000 km€ 36.75515
40.000–50.000 km€ 35.22914
50.000–60.000 km€ 32.8366
60.000–70.000 km€ 31.03911
70.000–80.000 km€ 31.54312
80.000–90.000 km€ 31.1386
90.000–100.000 km€ 29.57015
100.000–110.000 km€ 29.2808
110.000–120.000 km€ 28.6779
120.000–130.000 km€ 27.3465
130.000–140.000 km€ 25.4452
140.000–150.000 km€ 24.5263
150.000–160.000 km€ 22.4951
160.000–170.000 km€ 28.9451
170.000–180.000 km€ 21.4561
180.000–190.000 km€ 24.9851
190.000 km€ 23.1972

Wat is de gemiddelde prijs per bouwjaar?

Minimumprijs, gemiddelde prijs, maximumprijs en aantal Mercedes-Benz EQA occasions per bouwjaar. Het grootste aanbod bestaat uit Mercedes-Benz EQA occasions uit bouwjaar 2021 (53 occasions met een gemiddelde prijs van €28.802), gevolgd door 2022 (38 occasions met een gemiddelde prijs van €31.489) en 2026 (37 occasions met een gemiddelde prijs van €48.516).
Bouwjaar Minimumprijs Gemiddelde prijs Maximumprijs Aantal
2021€ 15.900€ 28.802€ 38.90053
2022€ 21.456€ 31.489€ 36.44038
2023€ 24.985€ 35.378€ 47.95025
2024€ 35.000€ 38.194€ 41.94513
2025€ 39.950€ 43.267€ 48.85024
2026€ 44.850€ 48.516€ 53.15737

Voor deze prijsinformatie vergelijken wij het actuele aanbod op Gaspedaal.nl, afkomstig van ruim 40 autosites en 10.000 autobedrijven in Nederland.

Laatste update: .

Prestaties en rijcomfort

  • Rijcomfort zoals je van een Mercedes-Benz verwacht
  • Het flinke gewicht is doorgaans nauwelijks waarneembaar
  • Stilte overheerst aan boord

Exterieur en carrosserievorm

  • Deelt veel design met de Mercedes-Benz GLA
  • SUV/crossover met hoge zit
  • Accupakket gaat ten koste van bagageruimte

Interieur

  • MBUX-systeem werkt uitstekend
  • Interieur met hoogwaardige materialen
  • Zit achterin niet optimaal door accupakket in de bodem

Betrouwbaarheid

  • Updates komen ‘over-the-air’
  • Elektrische auto’s doorgaans betrouwbaar
  • Actieradius hangt af van weersomstandigheden
Afbeelding van logo

Mercedes-Benz EQA generatie 2021 +

Afbeelding van Mercedes-Benz EQA generatie 2021 +

De Mercedes-Benz EQA (modelcode H243)kwam in 2021 onder het doek vandaan. De volledig elektrische EQA komt met 4 aandrijvingen waarbij de 250 en 250+ voorwielaangedreven opties zijn. De 300 en 350 hebben 4MATIC vierwielaandrijving. Het design van de Mercedes-Benz EQA is afgeleid van de GLA (of andersom). De twee modellen delen verder ook het platform waarop ze staan. In het interieur wordt je met accenten erop gewezen dat je in de EQA rijdt. In dat interieur is ook het MBUX-systeem opgenomen dat uitstekend werkt. Daarbij valt op dat er nog best wat knopjes aanwezig zijn voor de bediening.

Kenmerken van deze Mercedes-Benz EQA

  • Deelt platform en design met Mercedes-Benz GLA
  • MBUX-infotainmentsysteem werkt prettig
  • Vooren vierwielaandrijving mogelijk
  • Kan snelladen tot 100 kWh
  • Navigatie houdt rekening met laden onderweg

Interessante uitvoeringen van de Mercedes-Benz EQA

De Mercedes-Benz EQA is er met 4 aandrijvingen. Als instapper is er de EQA 250. Met een actieradius (conform WLTP) van 424 km is deze al prima voorzien. Hoewel je met een instapmodel van doen hebt, is ook de uitrusting prima op niveau. Wil je meer bereik, dan kom je bij de 250+. Deze heeft een bereik van 529 conform WLTP, ruim 100 km meer. Zijn het pk’s die je zoekt, dan kom je op de EQA 300 (228 pk) of 350 (292 pk). Deze zijn ook meteen vierwielaangedreven. Dat gaat wel ten koste van je actieradius.

Mercedes Benz EQA 300

Veelgestelde vragen over de Mercedes-Benz EQA

Afbeelding van [object Object]
Deel dit artikel

Dit artikel is geschreven door expert

De liefde voor auto’s borrelde bij Jaap altijd al onder het oppervlak. Sinds een paar jaar komt deze passie volledig tot uiting voor deze nuchtere noorderling. Jaap is actief als copywriter voor Gaspedaal.nl en werkt verder als veelzijdig online ambachtsman voor verschillende opdrachtgevers.

Bronvermelding

Bij het samenstellen van deze pagina zijn de volgende bronnen geraadpleegd:

  • autoblog.nl
  • autorai.nl
  • autovisie.nl
  • autoweek.nl
  • mercedes-benz.nl
  • topgear.com

Dit artikel is gepubliceerd op 6 november 2024

en is voor het laatst bijgewerkt op 30 juli 2026