Goedkoopste benzineauto in 2026

Jaap Holman9 minuten leestijd22 april 2026

De benzineauto is terrein aan het inleveren op hybride en elektrische auto’s als je kijkt naar nieuwe auto’s. De downsizing trend betekende tot een paar jaar terug de komst van turbo’s. Op de occasionmarkt is de benzinemotor nog altijd de populairste keuze. Hoewel het aandeel hybride en elektrische auto’s ook hier toeneemt, wordt het aanbod benzineauto’s aangevuld met auto’s uit de import om aan de vraag te kunnen voldoen. In dit artikel duiken we er dieper in en geven we antwoord op de vraag waarom je een goedkope benzineauto zou kopen.

Waarom kiezen voor een goedkope benzineauto?

De keuze voor een goedkope benzineauto is nog altijd de meest voordelige. Zelfs als je de gestegen prijzen voor nieuwe en gebruikte auto’s meeneemt. Het begint bij de techniek: de benzinemotor is minder complex dan bijvoorbeeld een diesel- of hybride aandrijving. Onderhoud en reparaties zijn daardoor voordeliger, ook al maakt de toevoeging van turbo’s het geheel van de aandrijving complexer dan voorheen. Verder is een benzineauto lichter dan diesel-, hybride of elektrische auto’s. Ten opzichte van diesel betekent dat direct besparen met de wegenbelasting. Maar verder levert dat ook een prettig en lichtvoetig rijgedrag op.

Waar moet je op letten bij het kopen van een benzineauto?

Natuurlijk begin je met de check op het onderhoud, dat geldt voor iedere auto. Verder is het advies te controleren of de distributieriem op tijd is vervangen. Heeft de auto een distributieketting, luister dan naar ratelende geluiden bij een koude start: dit kan duiden op een opgerekte ketting. Een auto met hoge kilometerstand kan olie verbruiken, in dat geval komt er blauwe rook uit de uitlaat. Heb je een motor met turbo voor je staan, dan is het extra belangrijk dat de olie op tijd vervangen is. De turbo is gevoelig voor het gebruik van de juiste, verse olie.

De 5 beste benzineauto’s in 2026 volgens onze expert

Het is dus niet vreemd dat de benzinemotor de meest gekozen aandrijving is onder de kopers van gebruikte auto’s. Betrouwbaarheid en relatief voordeel zijn belangrijke argumenten voor deze keuze. Aangezien het aanbod benzineauto’s nog steeds erg groot is, is het vinden van de juiste auto een flinke zoektocht. Om het zoeken wat eenvoudiger te maken hebben we de 5 beste goedkope benzineauto’s voor je op een rijtje gezet.

Hyundai i10

  • 1.0i - 1.0-liter viercilinder
  • i-Drive, Comfort, Comfort 5-zits, Comfort Smart
  • Gemiddeld verbruik: 1 op 24,4 (NEDC)
  • Premium stadsauto
  • Bagageruimte: 252 - 1.050 liter.

Hyundai verving in 2008 de Atoz door de i10. Het model scoorde punten door de flinke binnenruimte waardoor het een praktisch zeer bruikbare auto is. Aan boord overheerste nog wel stevig kunststof als meest gebruikte materiaal. De tweede generatie (2013) maakte de eerste stap van budgetauto richting premium auto. Het verbeterde rijgedrag wordt zeer gewaardeerd en waar menig concurrent voor een driecilinder kiest, is bij de i10 nog een viercilinder beschikbaar. Ondertussen zijn we in 2020 aangekomen bij de derde generatie. Aan boord komt luxe zoals een groot scherm en verbeterde connectiviteit. De stap naar premium A-segmenter is daarmee compleet.

Voor- en nadelen van de Hyundai i10

  • Voordelen
  • Zeer volwassen rijgedrag
  • Veel ruimte aan boord
  • Infotainment generatie 3 zeer goed
  • Nadelen
  • Besturing aan de vage kant
  • Stevige aanschafprijs
  • Verbruik is in de praktijk best hoog

Waarom kiezen voor de Hyundai i10?

De Hyundai i10 is in feite een kleine auto, een A-segmenter. Maar niet zelden wordt de i10 vergeleken met B-segmenters. Niet vanwege de omvang, maar vooral vanwege het comfort en het rijgedrag is deze vergelijking terecht. Op de snelweg is het aangenaam stil aan boord en ook de stabiliteit is hier prima in orde. Verder is de ruimte een belangrijke verkoopfactor. Achterin passen volwassen personen, en dat is bij de concurrentie wel anders. Als laatste is de betrouwbaarheid zeer goed. De techniek is relatief eenvoudig, zit goed in elkaar en met de lange garantie zit je goed in de i10.

Bekijk aanbod

Meer weten over de Hyundai i10

Lees hier meer over de laatste generatie van de Hyundai i10

Toyota Aygo X

  • 1.0 VVT-i
  • Play, Business, Pulse, First, Envy
  • Gemiddeld verbruik: 1 op 20 (WLTP)
  • A-segment crossover
  • Bagageruimte: 231 - 829 liter

De Toyota Aygo X komt voort uit de Aygo. De eerste 2 generaties van de Aygo komen op hun beurt weer voort uit een samenwerking met Peugeot en Citroën. Kenmerkend is de betrouwbare 1,0-liter driecilinder die best aanwezig is. In 2022 stopt de samenwerking en besluit Toyota de Aygo om te bouwen naar een crossover. De auto wordt hoger, breder en langer en krijgt optioneel een CVT-automaat. Het platform van de Aygo X is afkomstig van de Yaris. Onder de motorkap ligt nog steeds dezelfde 1,0-liter driecilinder, later komt daar een hybride aandrijving naast.

Voor- en nadelen van de Toyota Aygo X

  • Voordelen
  • Veel veiligheidssystemen standaard
  • Uitzonderlijke betrouwbaarheid
  • Rijgedrag ging een sprong vooruit
  • Nadelen
  • Achterin nog erg krap
  • Zicht rondom valt tegen
  • Vanafprijs behoorlijk hoog

Waarom kiezen voor de Toyota Aygo X?

Toyota heeft een dijk van een reputatie op het gebied van de betrouwbaarheid, de Aygo X is daar dan ook een goed voorbeeld van. De 1,0-liter motor die al sinds het begin wordt gebruikt staat te boek als onverwoestbaar. Dat maakt de Aygo X een goede kandidaat op de occasionmarkt, ook door de lange garantie die overdraagbaar is. Met het gebruik van het platform van de Yaris heeft de Aygo X een sprong gemaakt in rijgedrag dat volwassen aanvoelt. Omdat de Aygo X een crossover is, oogt de auto gewoon goed. En de hogere instap is ook bijzonder prettig.

Bekijk aanbod

Meer weten over de Toyota Aygo X

Lees hier meer over de Toyota Aygo X

Volkswagen Up!

  • 1.0 MPI
  • take up!, move up!, up! beats, high up!
  • Gemiddeld verbruik: 1 op 22,7 (NEDC)
  • Uiterst volwassen A-segmenter
  • Bagageruimte: 251 - 951 liter.

Slechts één generatie heeft het leven van de Volkswagen Up! geduurd, in 2011 kwam deze auto op de markt. Het design is vierkant en minimalistisch en onder de motorkap ligt een 1,0-liter driecilinder motor. Deze is goed voor 60 of 75 pk: volgens velen onvoldoende. Bij de facelift in 2016 veranderde dat: er kwam een 1.0 TSI bij. Door de toevoeging van een turbo is die motor goed voor 90 pk. Aan boord is redelijk wat staal zichtbaar, maar de algehele beleving is prima door de nette afwerking. Bij een update is de isolatie verbeterd voor een rustiger rijervaring.

Voor- en nadelen van de Volkswagen Up!

  • Voordelen
  • 1.0 TSI past ook op de snelweg
  • Ruimte genoeg voor lange mensen
  • Wegligging is zeer goed
  • Nadelen
  • Basismodellen heel erg kaal
  • Ramen achterin kunnen niet omlaag
  • Automaat schakelt uitzonderlijk traag

Waarom kiezen voor de Volkswagen Up!?

De Volkswagen Up! lijkt voor de lange medemens gemaakt, voorin is voldoende hoofdruimte voor lange personen en dat is in het segment toch redelijk uniek. Het interieur lijkt hier ook op afgestemd met de lange zitting van de stoelen. Het onderstel van de Up! draagt positief bij aan de rijervaring. Oneffenheden worden verrassend goed verwerkt. Met de algehele rijervaring zit het overigens zeer goed. Na de facelift in 2016 is de isolatie sterk verbeterd waardoor je meer comfort ervaart, ook als je langer onderweg bent. Kortom, de Volkswagen Up! is een zeer complete auto.

Bekijk aanbod

Mitsubishi Space Star

  • 1,0-liter driecilinder
  • Entry, Cool+, Intense en Active
  • Gemiddeld verbruik: 1 op 21,7 (NEDC)
  • Goedkope A-segmenter
  • Bagageruimte: 235-912 l.

De eerste generaties van de Mitsubishi Space Star is het model een MPV. Het is een degelijke, maar ook wat saaie auto die in 2006 ophield te bestaan. Tot in 2013 de naam nieuw leven ingeblazen werd. Dit keer als compacte hatchback. De auto is licht en aerodynamisch vormgegeven om het verbruik te drukken. Aan boord is behoorlijk wat ruimte, maar het rijgedrag is punt van kritiek. Bij de facelift in 2016 verbeterde dit enigszins. Ook in 2020 kwam er een facelift met een nieuw design. Onderhuids veranderde er minder, de Space Star is in de basis nog dezelfde auto.

Voor- en nadelen van de Mitsubishi Space Star

  • Voordelen
  • Gebruikte techniek is zeer betrouwbaar
  • 5 volwaardige zitplekken
  • Gebruikskosten aantrekkelijk laag
  • Nadelen
  • Rijgedrag is vaag, de auto helt over
  • Veel rijgeluiden aan boord
  • Interieur biedt weinig comfort

Waarom kiezen voor de Mitsubishi Space Star?

Mitsubishi heeft met de Space Star geprobeerd een voordelige auto samen te stellen, en daarin zijn ze aardig geslaagd. De auto is voordelig in aanschaf, de gebruikskosten zijn laag en de techniek is uiterst betrouwbaar. Het is dus een zeer rationele keuze om te kiezen voor de Space Star. Aan boord vind je bovendien 5 volwaardige zitplekken. Drie kinderen achterin meenemen is dan ook geen punt. Volwassenen passen minder goed, maar de auto is dan ook niet gemaakt als gezinsauto. Ten opzichte van de concurrentie steekt de Space Star er vooral omdat het een verrassend betaalbare optie is.

Bekijk aanbod

Meer weten over de Mitsubishi Space Star

Lees hier meer over de Mitsubishi Space Star

Peugeot 108

Peugeot 108 Junior 1.0 e-VTi
  • 1.0 e-VTi
  • Junior, Access, Blue Lion, Envy en TOP! Active
  • Gemiddeld verbruik: 1 op 26,3 (NEDC)
  • Stijlbewuste A-segmenter
  • Bagageruimte: 196 - 780 liter.

Toyota had de Aygo, Peugeot de 107. Toen het tijd werd voor de tweede generatie kozen de merken voor een meer eigen smoelwerk, en zo kwam de Peugeot 108 tot stand in 2014. Peugeot bood 2 motoren aan, de kleine driecilinder van Toyota en de eigen 1.2 PureTech. Deze werd geplaagd door problemen met de natte distributieriem, en dus verviel deze bij de facelift (2018). Voor de 108 had Peugeot veel energie gestoken in het ontwerp. Aan boord waren mooiere materialen gebruikt en kreeg het model een volwassen uitstraling. De 108 is dan ook een echte Peugeot met dito uitstraling.

Voor- en nadelen van de Peugeot 108

  • Voordelen
  • Driecilinder van Toyota is zeer betrouwbaar
  • Volwassen interieur met mooie materialen
  • Ideaal voor de stad met kleine draaicirkel
  • Nadelen
  • PureTech-motor niet betrouwbaar
  • Achterklep met kleine doorgang
  • Veel last van rijgeluiden

Waarom kiezen voor de Peugeot 108?

De Peugeot 108 komt uit de samenwerking met onder andere Toyota. De techniek, althans de 1,0-liter driecilinder uit Japan, is zeer betrouwbaar. De eigen motor, de 1.2 PureTech, is juist onbetrouwbaar en kun je beter laten staan. De 108 is verder een stijlvolle auto met het kenmerkende design van Peugeot. Aan boord is de auto volwassen met een volwaardig interieur. Bovendien is de 108 ook als cabrio gemaakt en behoorlijk verkocht: voor die extra fun factor die een kleine auto toch al biedt. De Peugeot is de stijlvolle tegenhanger van de Aygo, met de techniek van de Aygo.

Bekijk aanbod

Meer weten over de Peugeot 108

Lees hier meer over de Peugeot 108

PrijsinformatieBenzineauto

207.404Aangeboden op Gaspedaal.nl

Benzineauto: hoeveel zijn er per prijsklasse?

Wat is de gemiddelde prijs per kilometerstand?

Wat is de gemiddelde prijs per bouwjaar?

Bekijk aanbod

207.404

Voor deze prijsinformatie vergelijken wij het aanbod op Gaspedaal.nl, afkomstig van ruim 40 autosites en 10.000 autobedrijven in Nederland.
Laatste update: vandaag om 17:46

Prijsinformatie Benzineauto

207.404

Aangeboden op Gaspedaal

Benzineauto: hoeveel zijn er per prijsklasse?

Aantal Benzineauto occasions per prijsklasse. De meeste Benzineauto occasions zijn beschikbaar in de prijsklassen €0–€5.000 (48.091 occasions) en €5.000–€10.000 (41.762 occasions).
Prijsklasse Aantal
€0 – €5.00048.091
€5.000 – €10.00041.762
€10.000 – €15.00032.090
€15.000 – €20.00028.519
€20.000 – €25.00017.974
€25.000 – €30.00011.969
€30.000 – €35.0006.503
€35.000 – €40.0005.326
€40.000 – €45.0002.563
€45.000 – €50.0002.400
€50.000 – €55.0001.259
€55.000 – €60.0001.394
€60.000 – €65.000787
€65.000 – €70.000766
€70.000 – €75.000447
€75.000 – €80.000551
€80.000 – €85.000338
€85.000 – €90.000463
€90.000 – €95.000244
€95.000 – €100.000370
€100.000 – €105.0005

Wat is de gemiddelde prijs per kilometerstand?

Gemiddelde prijs van een Benzineauto occasion per kilometerstand. Het grootste aanbod bevindt zich tussen 90.000–100.000 km (12.210 occasions, gemiddeld € 19.065), 0–10.000 km (11.550 occasions, gemiddeld € 60.988), 80.000–90.000 km (10.756 occasions, gemiddeld € 19.922).
Kilometerstand Gemiddelde prijs Aantal
0–10.000 km€ 60.98811.550
10.000–20.000 km€ 45.6786.356
20.000–30.000 km€ 37.1057.228
30.000–40.000 km€ 32.0576.852
40.000–50.000 km€ 28.6347.565
50.000–60.000 km€ 26.3378.227
60.000–70.000 km€ 23.6269.137
70.000–80.000 km€ 21.8589.973
80.000–90.000 km€ 19.92210.756
90.000–100.000 km€ 19.06512.210
100.000–110.000 km€ 16.4969.473
110.000–120.000 km€ 15.75610.110
120.000–130.000 km€ 14.2429.905
130.000–140.000 km€ 13.3709.520
140.000–150.000 km€ 12.2129.402
150.000–160.000 km€ 10.9528.749
160.000–170.000 km€ 9.9057.866
170.000–180.000 km€ 8.9447.394
180.000–190.000 km€ 7.9017.061
190.000–200.000 km€ 7.2346.723
200.000–210.000 km€ 6.0444.873
210.000–220.000 km€ 5.9034.571
220.000–230.000 km€ 5.5084.126
230.000–240.000 km€ 5.3373.563
240.000–250.000 km€ 4.8512.969
250.000–260.000 km€ 4.3462.342
260.000–270.000 km€ 4.0771.963
270.000–280.000 km€ 4.3101.489
280.000–290.000 km€ 3.8631.205
290.000–300.000 km€ 3.9551.017
300.000 km€ 3.5002

Wat is de gemiddelde prijs per bouwjaar?

Minimumprijs, gemiddelde prijs, maximumprijs en aantal Benzineauto occasions per bouwjaar. Het grootste aanbod bestaat uit Benzineauto occasions uit bouwjaar 2019 (14.261 occasions met een gemiddelde prijs van €20.216), gevolgd door 2018 (13.660 occasions met een gemiddelde prijs van €18.204) en 2021 (13.647 occasions met een gemiddelde prijs van €23.762).
Bouwjaar Minimumprijs Gemiddelde prijs Maximumprijs Aantal
2013€ 600€ 9.137€ 449.5007.719
2014€ 750€ 10.821€ 1.090.0008.159
2015€ 950€ 12.541€ 1.175.0008.659
2016€ 895€ 13.935€ 750.0009.399
2017€ 995€ 16.083€ 1.099.95011.741
2018€ 1.695€ 18.204€ 1.099.95013.660
2019€ 2.550€ 20.216€ 1.250.00014.261
2020€ 2.950€ 23.491€ 1.575.00011.149
2021€ 3.850€ 23.762€ 1.279.99513.647
2022€ 3.950€ 27.239€ 786.95011.699
2023€ 8.845€ 30.588€ 2.056.9509.334
2024€ 1.750€ 36.139€ 2.299.9506.784
2025€ 6.650€ 39.314€ 863.7607.413
2026€ 6.400€ 52.334€ 747.1669.116
2027€ 9.945€ 58.043€ 306.014107

Voor deze prijsinformatie vergelijken wij het actuele aanbod op Gaspedaal.nl, afkomstig van ruim 40 autosites en 10.000 autobedrijven in Nederland.

Laatste update: .

Meest gezochte goedkope benzineauto's op Gaspedaal.nl

Op Gaspedaal.nl vind je het grootste Nederlandse aanbod aan goedkope benzineauto's. Maar welke modellen zijn het populairst? Wij hebben onze websitestatistieken van de afgelopen 6 maanden geanalyseerd en een lijst samengesteld van de meest gezochte goedkope benzineauto's. Hieronder volgt de top 20, gesorteerd op basis van populariteit.

  1. Volkswagen Polo
  2. Toyota Yaris
  3. Ford Fiesta
  4. Renault Clio
  5. Opel Astra
  6. Opel Corsa
  7. Seat Leon
  8. Kia Picanto
  9. Peugeot 208
  10. Suzuki Swift
  11. Fiat 500
  12. Seat Ibiza
  13. Toyota Aygo
  14. Volkswagen Up!
  15. Renault Twingo
  16. Citroën C3
  17. Fiat Panda
  18. Hyundai i10
  19. Skoda Fabia
  20. Citroën C1
Deel dit artikel

Dit artikel is geschreven door

De liefde voor auto’s borrelde bij Jaap altijd al onder het oppervlak. Sinds een paar jaar komt deze passie volledig tot uiting voor deze nuchtere noorderling. Jaap is actief als copywriter voor Gaspedaal.nl en werkt verder als veelzijdig online ambachtsman voor verschillende opdrachtgevers.

Bronnen

Bij het samenstellen van deze pagina zijn de volgende bronnen geraadpleegd:

  • ad.nl
  • adac.de
  • autobild.de
  • autoblog.nl
  • autovisie.nl
  • autoweek.nl
  • whatcar.com
  • wikipedia

Dit artikel is gepubliceerd op 22 april 2026

Ook interessant voor jou

automaat en handgeschakeld versnellingspoken
Tech en opties

Automatische vs. handgeschakelde versnellingsbak

27 juli 2026
De automatische versnellingsbak neemt een steeds groter aandeel in het Nederlandse wagenpark. Het aandeel is van 19% in 2010 naar 58% in 2020 gestegen en d…
Tech en opties

Automaat rijbewijs, de ins en outs

13 juli 2026
Het merendeel van de verkochte auto’s in de afgelopen jaren is voorzien van een automatische transmissie in één of andere vorm. Sterker nog, dat aandeel ne…
Tech en opties

Zevenpersoons auto’s met automaat

13 juli 2026
In het verleden stond de automaat bekend als weinig zuinig, maar dat is inmiddels achterhaalde informatie. Het is dan ook niet gek dat het aandeel automati…
Toyota Prius Wagon Interieur
Tech en opties

Wat kan er misgaan met de airco van een auto?

6 juli 2026
Vieze geurtjes die uit de airco van je auto komen: iedereen heeft dat wel eens geroken. Meestal is de oorzaak iets onschuldigs als vocht in het systeem. Ma…
Tech en opties

Onderhoud aan de airco van een auto

2 juli 2026
De airco van je auto is een belangrijk onderdeel, daarom behoort het tegenwoordig bijna in alle moderne auto’s tot de standaarduitrusting. Een koele bries …
Tech en opties

Hoe maak je de airco van een auto schoon?

2 juli 2026
De airco van je auto gebruik je waarschijnlijk het hele jaar door. In de zomer om koel voor de dag te komen en in de winter voor een snelle ontwaseming van…