Alfa Romeo MiTo

De Alfa Romeo MiTo is een stijlvolle driedeurs hatchback met voorbeeldige motoren en sportieve besturing.

Alfa Romeo Mito 1.4
Harry Verolme4 minuten leestijd30 juli 2026

De Alfa Romeo MiTo is een compacte driedeurs hatchback die van 2008-2020 het kleinste model in de catalogus van het Italiaanse merk was. De MiTo houdt het slechts één generatie vol, maar is desondanks meerdere keren gefacelift om bij de tijd te blijven. Het is een stijlvolle hatchback die een interessant alternatief kan vormen voor meer gevestigde concurrenten van Duitse of Franse merken. Zoals zoveel Alfa Romeo’s beschikt de MiTo over een ontastbare charme en voorbeeldige motoren die het eigenaarschap een groot plezier maken. De naam is een samenstelling van Milano (Milaan) en Torino (Turijn).

De Alfa Romeo MiTo voor- en nadelen

  • Voordelen
  • Stijlvol design met elegante looks
  • Zuinige en krachtige motorprestaties
  • Sportieve besturing biedt rijplezier
  • Nadelen
  • Niet de ruimste in zijn klasse
  • Vrij hard geveerd voor sommigen
  • Beperkte interieurruimte voor passagiers

Prijsinformatie

Alfa Romeo MiTo
283Aangeboden op Gaspedaal.nl

Alfa Romeo MiTo: hoeveel zijn er per prijsklasse?

Wat is de gemiddelde prijs per kilometerstand?

Wat is de gemiddelde prijs per bouwjaar?

Bekijk aanbod

283

Voor deze prijsinformatie vergelijken wij het aanbod op Gaspedaal.nl, afkomstig van ruim 40 autosites en 10.000 autobedrijven in Nederland.
Laatste update: vandaag om 04:09

Prijsinformatie Alfa Romeo MiTo

283

Aangeboden op Gaspedaal

Alfa Romeo MiTo: hoeveel zijn er per prijsklasse?

Aantal Alfa Romeo MiTo occasions per prijsklasse. De meeste Alfa Romeo MiTo occasions zijn beschikbaar in de prijsklassen €0–€5.000 (166 occasions) en €5.000–€10.000 (103 occasions).
Prijsklasse Aantal
€0 – €5.000166
€5.000 – €10.000103
€10.000 – €15.00012
€15.000 – €20.0002

Wat is de gemiddelde prijs per kilometerstand?

Gemiddelde prijs van een Alfa Romeo MiTo occasion per kilometerstand. Het grootste aanbod bevindt zich tussen 130.000–140.000 km (19 occasions, gemiddeld € 5.696), 180.000–190.000 km (19 occasions, gemiddeld € 3.545), 140.000–150.000 km (18 occasions, gemiddeld € 5.269).
Kilometerstand Gemiddelde prijs Aantal
40.000–50.000 km€ 12.3653
50.000–60.000 km€ 9.4472
60.000–70.000 km€ 10.5267
70.000–80.000 km€ 8.0556
80.000–90.000 km€ 7.11810
90.000–100.000 km€ 8.12115
100.000–110.000 km€ 7.25415
110.000–120.000 km€ 7.35911
120.000–130.000 km€ 7.2209
130.000–140.000 km€ 5.69619
140.000–150.000 km€ 5.26918
150.000–160.000 km€ 5.29815
160.000–170.000 km€ 3.82913
170.000–180.000 km€ 4.74514
180.000–190.000 km€ 3.54519
190.000–200.000 km€ 3.52618
200.000–210.000 km€ 3.58310
210.000–220.000 km€ 3.22414
220.000–230.000 km€ 3.2767
230.000–240.000 km€ 2.76215
240.000–250.000 km€ 2.4177
250.000–260.000 km€ 2.62410
260.000–270.000 km€ 2.0556
270.000–280.000 km€ 2.9226
280.000–290.000 km€ 2.1002
290.000 km€ 1.9001

Wat is de gemiddelde prijs per bouwjaar?

Minimumprijs, gemiddelde prijs, maximumprijs en aantal Alfa Romeo MiTo occasions per bouwjaar. Het grootste aanbod bestaat uit Alfa Romeo MiTo occasions uit bouwjaar 2014 (39 occasions met een gemiddelde prijs van €5.742), gevolgd door 2012 (38 occasions met een gemiddelde prijs van €3.688) en 2013 (29 occasions met een gemiddelde prijs van €4.237).
Bouwjaar Minimumprijs Gemiddelde prijs Maximumprijs Aantal
2012€ 995€ 3.688€ 7.49538
2013€ 995€ 4.237€ 8.99029
2014€ 2.450€ 5.742€ 13.95039
2015€ 1.950€ 6.017€ 9.94515
2016€ 5.250€ 6.166€ 9.9509
2017€ 4.999€ 9.230€ 15.25017
2018€ 4.445€ 9.577€ 17.50017
2019€ 5.750€ 9.085€ 10.7508

Voor deze prijsinformatie vergelijken wij het actuele aanbod op Gaspedaal.nl, afkomstig van ruim 40 autosites en 10.000 autobedrijven in Nederland.

Laatste update: .

Prestaties en rijcomfort

  • Gezonde mix aan motoren, die rijden op benzine, diesel en LPG
  • Sportieve besturing
  • Formidabele, zuinige benzinemotoren

Exterieur en carrosserievorm

  • Driedeurs hatchback
  • Elegant en aantrekkelijk design
  • Interessant alternatief voor meer gevestigde rivalen van Audi en Mini

Interieur

  • Plaats voor 4 of 5 personen
  • Net interieur
  • Niet de ruimste in zijn klasse

Betrouwbaarheid

  • Zuinige motoren, nette prestaties
  • Vrij hard geveerd
  • Sommige materialen ogen wat goedkoop
Afbeelding van logo

Alfa Romeo MiTo generatie 2008-2020

Afbeelding van Alfa Romeo MiTo generatie 2008-2020

De Alfa Romeo MiTo is een compacte driedeurs hatchback die in 2008 op de markt komt en gedurende een periode van twaalf jaar tweemaal onder het mes gaat, eerst in 2013 en daarna in 2016. De MiTo is geleverd met een diverse selectie benzine- en dieselmotoren, en er zijn zelfs selecte uitvoeringen die rijden op LPG. De stijlvolle hatchback heeft een aantrekkelijk design en fraai interieur, en is gepositioneerd als de kleine broer van de grotere Alfa Romeo Giulietta. De MiTo is op hetzelfde platform gebouwd als de Fiat Grande Punto. Hij is interessant als je een luxe hatchback zoekt.

Kenmerken van deze Alfa Romeo MiTo

  • Driedeurs hatchback
  • Voorwielaandrijving
  • Variatie aan benzine- en dieselmotoren, ook verkrijgbaar op LPG
  • Elegante looks en gelikt interieur
  • Zuinige maar krachtige prestaties

Interessante uitvoeringen van de Alfa Romeo MiTo

De Alfa Romeo MiTo is in zijn korte bestaan in heel wat smaken geleverd. Als je een efficiënt model wilt kopen, moet je voor de compacte turbo benzinemotoren kiezen. Deze motoren zijn te herkennen aan de aanduiding TwinAir en leveren ondanks de kleine inhoud voorbeeldige prestaties. Ze hebben 85 of 100 pk. Spannender zijn de MultiAir-benzinemotoren met een inhoud van 1,4-liter. Deze krachtbronnen zijn aardig responsief en leveren in sommige gevallen, zoals die van de Quadrifoglio, liefst 170 pk. De diesels zijn eveneens zuinig, maar zijn wat minder pittig dan de efficiënte benzinemotoren.

Alfa Romeo Mito 1.4

Veelgestelde vragen over de Alfa Romeo MiTo

Afbeelding van [object Object]
Deel dit artikel

Dit artikel is geschreven door expert

Als peuter moest Harry voor de buurtkinderen auto's benoemen zodat zij weddenschappen konden winnen van hun vriendjes. Inmiddels is zijn kennis wat breder en gebruikt hij deze om over auto's en autosport te schrijven voor diverse merken, media en websites. Voor Gaspedaal.nl verzorgt Harry artikelen en informatiepagina's.

Bronvermelding

Bij het samenstellen van deze pagina zijn de volgende bronnen geraadpleegd:

  • ad.nl
  • adac.de
  • alfaromeo.nl
  • autocar.co.uk
  • autoexpress.co.uk
  • autoweek.nl
  • carmagazine.co.uk
  • carwow.co.uk
  • parkers.co.uk
  • topgear.com
  • whatcar.com

Dit artikel is gepubliceerd op 21 oktober 2025

en is voor het laatst bijgewerkt op 30 juli 2026